O mnie


Psycholog, fotograf i fotografujący podróżnik. Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla mnie człowiek. Kiedy fotografuję ludzi, interesuje mnie przede wszystkim to, co ulotne i nieuchwytne. Koncentruję się na tęsknotach, pragnieniach, marzeniach, dryfujących gdzieś w przestrzeni tajemnicach i wspomnieniach. Fotografuję też to, co rozgrywa się w sferze fantazji i snów, gdzie świat realny miesza się ze światem mojej wyobraźni.

Fotografując w trakcie podróży, opowiadam proste historie, których bohaterami są zwyczajni ludzie. Fotografii chciałabym użyć jak machiny do zatrzymywania czasu, która pozwoli ocalić wszystko to, co prawdziwe i niepowtarzalne. Moje fotograficzne reportaże z Indii, Boliwii, Chile, Wenezueli, Ekwadoru czy Peru pokazywałam na wielu festiwalach podróżniczych, a od kilku lat związana jestem z Festiwalem Kultury Hiszpańskojęzycznej. Swoje zdjęcia i artykuły prezentowałam na łamach Magazynu Górskiego i Magazynu NPM. W 2013 roku miałam przyjemność współpracować z Wydawnictwem Express Map przy wydaniu Atlasu Gór Świata, gdzie znalazły się moje artykuły i zdjęcia z Ameryki Południowej.

Fotografowanie w podróży bardzo różni się od fotografii portretowej i artystycznej, ale wszystko to razem idealnie się uzupełnia. Otaczający świat podsuwa historie, które chcę opowiedzieć. To, w jaki sposób i dlaczego je opowiadam, wciąż dla mnie jest tajemnicą.